Украина обязывает фирмы по цифровым активам раскрывать финансовую информацию в преддверии более широкого регулирования

Украина требует от фирм по цифровым активам раскрытия финансовой информации перед более широким регулированием

Источник: Adobestock

Національний банк України (НБУ) звернувся до місцевих компаній криптовалют, вимагаючи надати деталі їх фінансів, що викликає занепокоєння стосовно нових регулятивних заходів.

Банк вимагає, щоб принаймні чотири компанії, що займаються віртуальними активами, зокрема Kuna, CoinPay, Geo Pay та Qmall, надали фінансові документи разом з іншими вимогами протягом семи днів.

Новина поширилася після того, як її опублікували українські телеграм-канали. За релізом, НБУ також бажає, щоб компанії надали інформацію про торгівлю, таку як обсяги операцій та рух всіх криптоактивів.

Источник: Telegram

Майкл Чобанян, генеральний директор Kuna, криптовалютної біржі в Україні, яка підпадає під нові регулятивні заходи, підтвердив поширення документа та додав, що причина є досить неясною.

Дії уряду України засмутили багатьох через недавнє обмеження криптовалютних операцій у країні, рішення, яке багато керівників криптовалютних компаній називають “криптовунищенням”.

Крім фінансових вимог, компанії повинні подати звіти за всі рахунки у 2023 році. Чобанян також скаржиться на “хижі дії” НБУ, які змусили біржу покинути свою модель бізнесу з споживачами у країні.

Чобанян заявив, що уряд раніше проводив обшуки, спровоковані діями НБУ та інших регуляторів.

“Протягом останніх двох тижнів відбулася перша хвиля обшуків на біржах у Києві та по всій Україні, які були спричинені діями НБУ, Міністерства внутрішніх справ та Служби безпеки України. Буде ще більше обшуків та бірж”.

Як далеко можуть змусити компанії йти?

Останні регулятивні політики українських органів влади сповільнили зростання компаній web3 в країні.

Обсяги торгівлі Kuna різко знизилися після того, як компанія покинула модель співробітництва з бізнес-клієнтами. За словами Чобаняна, обсяги торгівлі на біржі знизилися на 90% за кілька місяців.

Нагадаємо, що обсяги Kuna спочатку різко знизилися минулого року на 60% після виходу компанії з Росії. Незважаючи на регулятивні обмеження, українські ринки все ще показують великий потенціал.

За даними компанії Crystal Blockchain, з моменту вторгнення Росії Україна отримала пожертви на суму до $225 мільйонів виключно в криптовалюті.

Чобанян зауважив, що бере позитиви з останніх подій у країні та додає, що тепер він спрямовує компанію на становлення успішного європейського бренду, а не “нішевого українського гравця”.

“Тепер ми зосереджуємося на Європі, зокрема на ринку b2b. Я не знаю, чи пов’язано це з тим, що ми запустимо цей сервіс в Україні, чи ні”.

We will continue to update BiLee; if you have any questions or suggestions, please contact us!

Share:

Was this article helpful?

93 out of 132 found this helpful

Discover more